• /
  • Turlar
  • /
  • Lüks Tren İle Baştan Başa İpek Yolu

Lüks Tren İle Baştan Başa İpek Yolu

Bu Tur 1 Kişinin Favorilerinde
» Favorilere Ekle

-Çin -Kazakistan -Özbekistan -Rusya -Turkmenistan

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Dünyanın en eski antik ticaret rotalarından bir olan İpek yolunda Marco Polo, Büyük İskender gibi büyük gezgin ve kaşiflerin ayak izlerini takip edebileceğiniz eşsiz bir tura katılın.


Dilediğiniz Tarihlerde

Dahil Hizmetler
Trende tam pansiyon konaklama(sabah,öğle,akşam yemekleri) 10 gece Golden Eagle Treni, 5 gece Shangri-La Expresi
Trendeki tüm içecekler(premium içecekler hariç)
Profesyonel ingilizce rehberlik
Tüm transferler
2 gece Moskova lüks otel konaklaması
3 gece Pekin lüks otel konaklaması
Trende farklı tur opsiyonları
Tüm girişler
Bahşişler
24 saat kabimn servisi
Tüm turlar
Seyahat sigortası
Turların yapıldığı sırada kulaklık hizmeti
Trende ingilizce konuşan hazır doktor
Tur esnasında çekilen fotoğraflarınızın olduğu DVD
Detaylı harita
Özel sırt çantası


Hariç Hizmetler
Uçak bileti
Vize bedeli
Ekstra harcamalar
Yurtdışı çıkış pulu


Önemli Bilgiler
Bu seyahat çocuklar için uygun değildir.

Lüks Tren İle Baştan Başa İpek Yolu

İpek Yolu
Moskova - Volgograd - Kara Kum - Khiva - Aşkabat - Merv - Buhara - Semerkand - Taşkent - Almati - Urumçi - Turpan - Dunhuang - Jiayuguan (Doğu Paketi) - Xian - Lanzhou (Batı Paketi) - Pekin

Yüzyıllar boyunca birçok millet ve krallık tarafından kullanılmış 4000 km – 6400 km arasında uzunluğu bulunan bu muazzam ticaret hattında keşfedeceğiniz tüm şehirler ve yeni kültürler sizi tarih ve bugün arasında muhteşem bir yolculuğa çıkaracak. Moskova’dan Pekin’e tarihte yolculuğa hazır mısınız?Golden Eagle ve Shangri-La Expressleriyle Rusya,Çin ve Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan gibi bir çok eski Sovyetler Birliği ülkelerini, Gobi çölünü ve antik dünyanın en gizemli fakat az bilinen küçük vaha kentlerini görebileceksiniz.Toplamda 11.000 kilometre uzunluğundaki bu seyahatte sadece tren bağlantısıyla 21 günde 5 ülke ve 6 ayrı zaman diliminde yolculuk edeceksiniz. Golden Eagle ve Shangri-La Expressleriyle yolculuğunuz konforlu ve profesyonel tur ekibiyle güvenli geçecek.

1.Gün Moskova
THY tarifeli sefer ile Moskovaya varış ve gümrük işlemleri sonrası havalimanında karşılama. Geceyi geçireceğiniz 5 yıldızlı Marriott Royal Aurora veya benzeri otelinize transfer. Konaklama yapacağınız oteliniz Moskova şehir merkezinde ve Kızıl Meydan’a yürüyerek ulaşılabilecek konumdadır. Oteliniz Moskova’da tek uşak hizmeti veren oteldir. Akşam diğer misafirlerin de katılımıyla hoşgeldin kokteyli gerçekleşecektir. Dünyanın her yerinden gelen misafirler ile bu unutulmaz seyahat öncesi tanışacak ve seyahat ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

2.Gün Moskova
Sabah kahvaltı sonrası otelden check-out işlemleri ve Moskova şehir turuna katılacaksınız. Görülecek yerler arasında Moskova’nın politik kalbi Kremlin ve Çar’ın cephanelik odası ile hazineleri, meşhur Kızıl Meydan gibi önemli yerler olacaktır. Moskova şehir turu sonrası Kazansky Tren İstasyonuna transferimiz gerçekleşecektir. İmparatorluk bekleme salonunda şampanya ve özel kanepe ikramları ile karşılamanız olacak ve askeri bando eşliğinde trenin kalkacağı platform 1’e doğru gideceksiniz. Bu şölen eşliğinde ultra lüks tren size orada bekliyor olacak ve unutulmaz tren seyahatiniz burada başlayacaktır.

3.Gün Volgograd, Rusya
II.Dünya Savaşının en önemli dramatic sahnelerinin geçtiği Stalingrad (yeni adıyla Volvograd) ziyaretimizle tura başlıyoruz. Ruslar savaş sırasında kahramanca Nazilere karşı bu hattı savunmuş ve savaşın gidişatını lehlerine çevirmişlerdir. Burada savaşı bize hatırlatacak Mamayev Kurgan savaş anıtını görüyor ve devlet müzesini geziyoruz.

4.Gün Kara Kum, Kazakistan
Bugün Golden Eagle trenimizde Kara Kum çölünde keyifli bir seyahatin tadını çıkaracağımız bir gün. Her tren turunda olduğu gibi bu turumuzda da trenimizde vakit geçiriyoruz.  Yeni seyahat arkadaşları edinebilir, İpek Yolu hakkındaki tarihi dialoga katılabilir veya pencerenizden doğa manzarasını izleyebilirsiniz.

5.Gün Hive, Özbekistan
Urgenç kentinden 2,500 yıl önce kurulan antik Hive kentine doğru yola çıkıyoruz. İpek Yolu üzerinde bulunan ve dünya mirası olarak kabul edilen bu bölge Moğolistan, Rusya, Çin ve İran’ı birbirine bağlayan stratejik ve coğrafik bir öneme sahiptir. Çölün bitiminde ortaya çıkan bu kent oldukça etkileyici bir mimariye sahiptir. Tarihte yolculuk ederek muazzam camiileri, medreseleri, pazarları ve minareleri Hive kentinin antik duvarları içerisinde görmeniz mümkündür.

6.Gün Darvaza Gaz Krateri, Türkmenistan (Doğu Paketi)
Golden Eagle expresi önceden planlanan bir brifing için İçoğuz’da duruyor ve trenden inerek Darvaza’ya doğru yanar gaz kraterini görmek için yola çıkıyoruz. Doğal gaz rezervi açısından zengin Kara Kum çölünün ortasında bulunan 70 metre çapındaki krater, yerel halk tarafından “Cehennemin Kapısı” olarak isimlendirilmekte ve 40 yıldan fazla süredir yanmaktadır. Bu eşsiz tecrübeyi yaşamanızı ve kaçırmamanızı öneririz.
 
7.Gün Aşkabat, Türkmenistan
Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat “Kara Kum’un Las Vegas’ı” olarak bilinmektedir. Kara Kum çölü ve Kopet Dağı arasında konuşlanmış, antik ipek yolu şehri olan Konjikala 1948 yılındaki deprem sonrası zarar gördükten sonra Sovyetler Birliği tarafından yeniden inşa edilmiştir. Şehir merkezinde bulunan çöl iklimine yakın özel mimarisiyle, çeşmeleri, kuleleri ve modern yapılarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Turumuza Ulusal Müze ziyareti ve Kıpçak Camii ziyaretiyle devam ediyoruz.
 

8.Gün Merv, Türkmenistan
Bir zamanlar Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmış Merv şehri KaraKum çölü üzerinde kurulmuş bir vaha şehridir.  Merv şehrinin 12.yy’da İpek Yolu üzerinde en büyük şehir merkezi ve durak noktası olduğu söylenir. Buhara Emiri, 1794 yılında bölgenin su ihtiyacını karşılayan barajı yıktırmış ve bölgedeki nüfusu önemli bir sorunla karşı karşıya bırakmıştır.

9.Gün Buhara, Özbekistan
Buhara kenti de Hive gibi öne çıkan Unesco’nun sponsorluğunda 2,500’üncü yaşında (1999) büyük bir bölümü restorasyona giren  muazzam şehirlerden biridir. Sovyet dönemine kadar bölgeye hükmetmiş acımasız Buhara Emirlerinin yaşadığı Ark Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra hükümdarların kullandığı Ay Yıldız sarayını görmek için rehberimiz eşliğinde tura devam ediyoruz. Bu gece hava şartlarının uygun olması durumunda tren istasyonunda barbekü partisi yapıyoruz.
 
10.Gün Semerkand, Özbekistan
MÖ. 6. yy.’da kurulan, 14. ve 17.yy tarihleri arasında Moğol imparatoru Timur döneminde altın çağını yaşayan Semerkand kenti bugün hala etkileyici mimari dokusu ve arkelojik kalıntılarıyla tüm dünyanın dikkatini çekmektedir. Bugün Semerkand’ta Registan Meydanı’nı, mavi kubbeli Bibi Hanım Camii’sini ve 1428 erken İslam dönemi astronomi eserlerinden olan Uluğ Bey rasathanesini ziyaret ediyoruz.  Akşam yemeğinden önce Registan Meydanı’nı tekrar görüyoruz.

11.Gün Taşkent, Özbekistan
1966 yılındaki büyük depremde büyük bir bölümü hasar gören ve tekrar inşa edilen modern Sovyet stili Özbekistan’ın başkenti Taşkent şehrini geziyoruz. Bugünkü turumuz geleneksel Özbek evlerinin ve dini yapıların ve küçük kütüphanenin  bulunduğu dar caddeli eski şehir merkezini geziyoruz. Burada dünyanın en eski Kuran’ını göreceğiz. Daha sonrasında Demiryolları müzesi ve Uygulamalı Sanatlar Müzesini ziyaret ediyoruz.

12.Gün Almatı, Kazakistan
Bugünkü turumuzda geniş caddeleri ve bulvarlarıyla tanınan Kazakistan’ın başkenti Almatı’yı geziyoruz. Büyük bir bölümü Tien Shan Dağlarıyla çevrilmiş, bu güzel şehrin ismi eski Türkçe’deki elma “Alma” kelimesinden gelmektedir. Şehir turumuzda ahşaptan inşa edilmiş Zenkhov Katedrali’ni görebileceğimiz Panfilov Park’ı ziyaret ediyoruz. Daha sonra teleferiğe binik tepeden şehir manzarasını ve dağları  izleyebileceğimiz Çimbulak Resort’e gidiyoruz.


13.Gün Urumçi, Çin (Uygur Özerk Bölgesi)
Urumçi tepesi karlarla kaplı Bogda zirvesi, Tuz gölü ve Güney tepesi arasında yer alan vaha şeklinde konumlanmış bir şehir. Urumçi dünyada denize en uzak şehir merkezi olması özelliğiyle Guiness Rekorlar kitabına girmiş bir şehirdir. Denize en yakın uzaklık yaklaşık olarak 2,500 km’dir. Şehir turunda Urumçi Xianjiang Bölge Müzesi’nde 3500 yıllık restore edilmiş mumya sergisini ziyaret ediyoruz.

14.Gün Turpan, Çin (Uygur Özerk Bölgesi)
Turpan, Yanan Dağlarla çevrili bir şehir merkezidir. Şehir merkezinde antik dönemlerden kalma, yüzyıllarca bölgedeki bitkilerin ve üzüm bağlarının sulamasının yapıldığı yeraltı sulama sistemlerini rehberimiz eşliğinde geziyor ve bilgi alıyoruz. Turumuzun sonunda, antik dönemde MÖ 108 yılında inşa edilmiş ve eski krallıklara başkentlik yapmış Jiaohe (Yarğol) harabelerini geziyoruz.

15.Gün Dunhuang, Çin
Bugünkü turumuzda küçük bir vaha şehri olan Dunhuang’ta UNESCO tarafından koruma altına alınmış Magao Buddha Mağara kompleksini gezeceğiz.  Bu bölgede 1700 yıl önce yapılan ve 500 civarında mağara oymalarını göreceğiz. Mağara içerisinde birbirinden farklı güzel heykellerini inceleme fırsatı yakalıyacağız ve 1000 yıldan uzun surely Budist dini sanatını inceleme fırsatı yakalayacağız. Öğleden sonra develerle Gobi çölünü gezerek bu doğal güzelliğe şahit oluyoruz. Develerle gezerken çölün ortasında bulunan Crescent gölünü görüyoruz.   Kumların arasında gizli bu yerde uzun bir süredir hayat devam etmektedir. Bu akşamki akşam yemeğinde geleneksel dans şovlarını ve büyü gösterileriniz seyredeceğiz.

16.Gün Jiayuguan, Çin (Doğu Paketi)
Jiayuguan Çin Seddi’nin en batısındaki ilk kent olması özelliğiyle meşhurdur. Bu nedenle ismi “Cennetin altındaki ilk ve en büyük geçiş” anlamına gelmektedir. Turumuz 1372 yılında restore edilen ve Çin Seddi’nin sonunda bulunan ve Çin’in kuzeybatı bölgesindeki en büyük yapı olan Jiayuguan kalesi ziyaretiyle devam ediyor. Kale sonrasında müzeyi ziyaret ediyoruz.

17.Gün Lanzhou, Çin (Batı Paketi)
Lanzhou İpek Yolu üzerinde bulunan ve Sarı nehri geçmek için hayati bir önem taşıyan stratejik bir şehirdir. Şehir turumuzda İpek Yolu vasıtasıyla doğuya doğru taşınan ürünlerin bulunduğu Gansu Bölge Müzesi’ni ve Doğu Hanlığı dönemindeki “dört nala atı” sembolize eden mezarı ziyaret ediyoruz.

18.Gün Xian, Çin
Keşif dolu seyahatimizin bugünkü programında Xian bölgesini ziyaret ediyoruz. Bu bölgede 40 yıl önce işçiler tarafından bulunmuş, dünyaca ünlü bir sembol haline gelmiş Terracotta Savaşçıları Heykelleri’ni görüyoruz. 6000 Terracotta askeri ve atları 20.yy’ın en büyük arkeolojik bulguları arasında yer almaktadır. Alternatif olarak dileyen misafirlerimiz Han Yangling Müzesi’ni ziyaret edebilirler. Burada Çin’in en gizli sırlarından bir tanesi olarak belirtilen 2000 yıllık mezarı görmeniz mümkündür. Akşam saatlerinde müzik – dans şovları ve antik eğlence eşliğinde Tang Hanedanlığı  akşam yemeğimizi alıyoruz.

19.Gün Pekin, Çin
3 gece 5 yıldızlı Regent Hotel’de konaklayacağımız Pekin şehri antik ve modern yapıların birlikte yükseldiği bir şehirdir. Otelimiz eski şehir merkezine, “Yasak Şehir”e, Tiananmen Meydanı’na, Wangfujing alışveriş merkezlerine ve Orient Plaza’ya  bir kaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Tur programımızda, Tiananmen Meydanı’nı ve 14.yy’da Ming ve Qing Hanedanlığına ev sahipliği yapmış, yakın zamanda restore edilmiş “Yasak Şehir”i ziyaret ediyoruz. Şehirdeki keşif gezilerimiz Pekin’deki en büyük 4 büyük tapınaktan biri olan ve Ming Hanedanlığına cenneti müjdeleyen Cennet Tapınağı’nı ziyaret ederek devam ediyoruz.  Burada geleneksel dansları, müzikleri  ve antic Çin sanatını yakından inceleme fırsatı yakalıyoruz. Ayrıca küçük bir evde geleneksel bir Çin ailesini ziyaret ediyoruz. Günlük yaşamlarını daha yakından inceliyoruz. Alternatif olarak dileyen misafirlerimiz, Pekin’in modern mimarisini yansıtan Olimpik Köy’e ve Kuş Yuvası stadyumunu, Performans sanatları ulusal merkezini, CCTV kulesini ve Merkez Müzesini ziyaret edebilirler.

20.Gün Çin Seddi
Pekin’deki 3 gece konaklamalı turumuzun bir gününü UNESCO tarafından dünyanın en uzun mimari yapısı olarak kabul edilmiş ve koruma altına alınmış (6000 km) Çin Seddi’ni ziyaret ediyoruz. Çin Seddi eski dönemde Moğol ve Türk boylarının akınlarını engellemek, dışarıya ve içeriye devletin tek çatı altında yönetildiğini göstermek amacıyla inşa edilmiş Çin’in mimari ve iş gücünü gösteren devasa bir yapıdır. Turumuzda Çin Seddi’nin üzerinde kısa bir bölümünü rehberimiz eşliğinde yürüyerek gezeceğiz. Bu görkemli manzarada tarihe şahitlik ederken bir yandanda anılarımızı ölümsüzleştirmek amacıyla fotoğraflarımız çekiyoruz.

21.Gün Pekin – İstanbul
Check-out işlemleri sonrası İstanbul’a hareket.

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim