• /
  • Turlar
  • /
  • Gemi ile Amazon Nehri Turu

Gemi ile Amazon Nehri Turu

-Peru

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Sizin icin harika bir Amazon Turumuz var; mağaraları,balta girmemiş ormanları, vahşi doğasıyla ve değişik yaşam tarzıyla bütün beklentilerinizi karşılayacak Amazon turu sizi bekliyor.


Dilediğiniz Tarihlerde

Dahil Hizmetler
Konaklama esnasında gemide alınan tüm yemekler
Konaklama esnasında gemide alınan tüm içecekler
Tüm turlar ve günlük programlar
Tüm girişler
Profesyonel ingilizce konuşan rehberler
Gidiş-dönüş havalimanı transferleri


Hariç Hizmetler
Lima-Iquitos-Lima arası uçak bileti
İstanbul-Lima-İstanbul arası uçak bileti
Ekstra harcamalar
Tüm bahşişler

 

Gemi ile Amazon Nehri Turu

1. Gün: Amazon Nehri

Lima -Iquitos ara uçuşundan sonra alanda karşılama ve yerel rehberimiz ile buluşma. Amazon bölgesine transfer, ardından limanda bizi bekleyen lüks Aqua gemisine geçiyoruz.  Akşam yemeği öncesi klimalı salonda Amazon ile ilgili brifing almak için doğa uzmanları ve yerel rehberlerin sunumuna katılım. Sunum sonrası hoş geldin yemeği ve Executive şef Pedro Miguel Schiaffino’nun hazırlamış olduğu menüyü tattıktan sonra geceleme gemide olacaktır.
 
2. Gün: Amazon Nehri - Tahuayo Nehri - Charo gölü
Sabah kahvaltı öncesi güneşin doğuşunu ve vahşi hayatı güverteden izlemenizi tavsiye ederiz. Kahvaltı sonrası Tahuayo kanal gezisine çıkacağız. Özel ekipmanlarımızla(can yeleği,bot vb) vahşi hayatı yakından izleme fırsatı bulacağız. Sonrasında kano ile Charo gölünde tecrübeli yerel rehberle balık avına çıkacağız. Yorucu nehir turu sonrasında gemiye dönüş ve güvertede buzlu havlular bizi bekliyor olacak. Ardından öğle yemeği verilecektir, Öğle yemeği sonrası Yacapana adasına hareket edeceğiz. Adadaki iguanaların fazla olması sebebiyle buraya Iguana adası da denilmektedir. Güneşin batışına doğru eğer şanslıysak birçok insanın hayat boyu bir kere bile göremediği  pembe yunusları görme ve fotoğraflama şansımız olacaktır. Yerliler bu yunusların insana dönüşüp köylerinden yakışıklı erkekleri ve güzel kadınları geceleri kaçırdığına inanırlar.   Ada turu sonrası gemiye dönüş ve akşam yemeğinden sonra geceleme gemide.
 
3. Gün:  Maranon River/Pacaya-Samiria National Reserve (Yanayacu-Pucate)
Gemide sabah kahvaltıdan sonra  yerel rehber ile orman yürüyüşüne çıkacağız. Burada Amazonların kaynak yönetim projeleri ile ilgili olarak rehberimizden bilgi alacağız, sonrasında ormanda köylülerin palmiye ağaçlarından nasıl yağ ürettiklerini yakından izleyeceğiz. Daha sonra ormanın derinliklerinde vahşi hayatı ve doğal güzellikleri göreceğiz. Yerel rehberimiz ayrıca Amazon ormanlarındaki ağaçların ve bitkilerin faydaları hakkında bilgi verecektir. Öğle yemeği için gemiye dönüş.  Öğle yemeği sonrası howler ve capuchin maymunlarını görmek için ormana doğru yol alıyoruz. Ayrıca 200 farklı kuş türünü barındıran ormanda farklı türleri görme fırsatımız olacak.  Tüm bunları ip geçişi (canopy) ile kayarak yapacağız. Akşam yemeğinden  sonra geceleme gemide olacaktır.
 
4. Gün: Yucuruche Gölü - Birthplace Of The Amazon - Puerto Prado Köyü -Nauta Kasabası
Sabah 06:00 gibi gemiden ilk olarak Ucayali nehrine ve daha sonra Yucuruche gölüne doğru hareket. Burada çok insanın hayatı boyunca görebileceği Victoria nilüferi bitkisini göreceğiz. Nilüfer isimli su bitkisinin dev cinsi Victoria Regia’ nın (Kraliçe Victoria), su üzerinde yüzen tepsi şeklinde yaprakları vardır. Küçük göllerin bataklık sularında ve tropikal Amerika’ nın büyük nehirlerinde yetişen bu su bitkisi, çiçeklerinden çok yapraklarıyla ilgi çeker. Daha sonra kahvaltımızı gemide alıyoruz. Sonrasında Amazon nehrinin doğduğu iki kanal olan Ucayali ve Maranon kanallarından geçerek dünyanın en doğal ve en güzel su yollarını göreceğiz. Bu sırada tükenmekte olan kısa kuyruklu egzotik papağan cinsini de görebileceğiz. Devamında Puerto Prado yerli köyünü ziyaret edeceğiz. Burada bizi misafirperver Cocoma yerlileri karşılacayaktır. Burada Cocoma yerlilerinin yaşamı hakkında bilgi sahibi olacağız. Ardından gemiye geçiş ve öğle yemeği. Öğle yemeği sonrası  Loreto bölgesinin en eski kasabası olan Nauto kasabasını ziyaret edeceğiz. Nauto köyü 1930 yılında bulunmuş olup, her bölümü ziyarete açık değildir. Nehir kenarındaki bu kasabada köylülerin el yapımı ürünlerini sattığı pazarı ziyaret edip, sonrasında gemiye geri dönüyoruz ve geceleme gemide olacaktır.
 
5. Gün: Ucayalı Nehri - Magdelena Köyü - Puinahua Kanalı
Kahvaltıdan önce Amazon’un en büyük kollarından ucayali nehrini keşfetmek için erkenden yola çıkıyoruz. Yolculuk sırasında dev iguanalar ve birçok farklı kuş türünü göreceğiz. Sonrasında kahvaltı ve ardından Magdalena köyünü ziyaret edeceğiz. Bu köy sadece 10 aileden oluşan küçük bir köydür. Magdalena köylülerini ziyaret ettikten sonra devamında ormanda ufak bir gölü ziyaret ediyor ve Victoria nilüferlerinin fotoğrafını çekiyoruz. Öğlen yemeği için gemiye dönüş. Yemekten sonra Ucayali nehrindeki yerel balıkçıları izliyip, Amazona özgü armored kedi balıklarını nasıl avladıklarını izleyeceksiniz Ve en azından seyahat boyunca bir kere bu balıkları gemide tatma fırsatınız olacaktır. Ayrıca yüzlerce muzu taşıyan el yapımı kanoların ve botların fotoğraflarını çekeceğiz. Akşamüstü gemiye dönüş ve serbest zaman.
 
6. Gün:  Puinahua Nehri- Hatum Posa Gölü - Pacaya Nehri
Kahvaltı sonrası Hatum Posa yerel köyüne ziyaret ve orman yürüyüşü. Hatum Posa köyünde vahşi bitkilerin yetiştirildiği tarla ve çiftlikler bulunuyor. Yerel rehberimiz bu köylülerin bu vahşi bitkileri nasıl bir iş koluna çevirdikleri hakkında bilgi vericektir. İlaç hammaddesi olarak kullanılan bu bitkileri yakından görecek ve faydalarını öğrenme fırsatı bulacaksınız. Öğle yemeği gemide. Öğle yemeği sonrası Pacaya nehri üzerinden Yanayacu gölüne gidecek ve Saki ve Capuchin maymunlarını yakından izleyeceğiz. Kendilerine has iletişim yollarını gözlemleyip yerel rehberimizden bilgi alacağız. Ormandaki güzellikleri ve canlıları yakından görmek için özel bir fener kullanacağız.Gemimiz Pacaray Samiria Ulusal Parkının bulunduğu limanda demirleyecek ve geceleme bu limanda yapılacaktır.
 
7. Gün:  Pacaya Nehri - Puinahua Köyü 
Sabahın ilk ışıkları ile beraber rehberimiz Amazonlar'daki birçok maymun türünü bize gösterecek ve anlatacak. Ardından Pacaya nehrinde ufak gezi teknemizde hafif bir kahvaltı ile çevredeki canlıları izleyeceğiz. Balık tutmak için özel ekipmaları alıp, balığın çok olduğu özel bir nehre gideceğiz. Balık tutmak için gideceğimiz nehir 3000’den fazla balık türünü içerisinde barındırmaktadır. Öğle yemeği gemide, Öğle yemeği sonrası yerel bir köyü ziyaret edip, balıkçılar ve çiftciler ile tanışacağız. Akşam yemeği için kabin görevlileri ve gemi tayfası son olarak bize sunum yapacaklar ve müzik eşliğinde akşam yemeğimizi alacağız. Geceleme gemide olacaktır.
 
8. Gün : Iquitos 
Sabah kahvaltısı ardından eğer hava durumu izin verirse, son olarak Iquitos yakınlarında nehir kenarındaki pazarları gezeceğiz.  Sonrasında öğle yemeği, Ardından sadece nehirden ve havadan ulaşım yapılabilen Iquitos şehrini ziyaret edeceğiz. Kauçuk üretimi ile sanayileşmiş bir şehirdir. Son olarak gönüllü biyologların çalıştığı Manatee kurtarma merkezini ziyaret edeceğiz. Tesis içerisinde yok olmakta olan iguana türleri ile ilgili bir sunum yapılacaktır. Sonrasında San Juan yerli pazarını gezeceğiz ve yerel rehberimiz ile havaalanına transferimiz gerçekleşecektir. Rehberimiz uçağa binene kadar bize eşlik edecektir ve daha sonra Amazonlara veda edeceğiz.
 
0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim