• /
  • Turlar
  • /
  • Antarktika Keşfi Turu

Antarktika Keşfi Turu

-Antartika

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Bu eşsiz seyahatte hayatınız boyunca unutulmayacak bir geziye katılın!


Dilediğiniz Tarihlerde

Dahil Hizmetler
11 gece tam pansiyon konaklama
Gidiş-dönüş havalimanı transferi
Seyahat sigortası
Gemideki seyahat esnasında icra edilen turlar(ekstra turlar hariç)
Gemi yolculuğu boyunca konferanslar


Hariç Hizmetler
İstanbul - Ushuaia - İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri
Alkollü içecekler
Yurtdışı çıkış harcı
Extra harcamalar ve kuru temizleme ücretleri
Özel telefon görüşmeleri
Burada belirtilmemiş diğer harcamalar
Ekstra turlar
Gemi turu öncesi ve sonrası konaklamalar

Bu seyahat özel bir seyahat oldugundan dolayı rezervasyonunuzu çok önceden yapmanızı rica ederiz. Farklı tarih ve kabin çeşitleri için seyahat danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Bu seyahat çocuk misafirlerimiz için uygun değildir.

 


 

Antarktika Keşfi Turu

Antarktika Turu


1.Gün — Ushuaia, Arjantin
63 bin kişilik nüfusuyla dünyanın en güneyinde bulunan kent olan Ushuaia’ya varış. Şehir son senelerde büyük bir gelişim göstermiş ve önemli turizm noktalarından birisi olmaya aday hale gelmiştir. Güneyde denizle ve kuzeyde dağlarla kaplı Ushuaia, Antarktika turumuzun başlangıç noktası. Eğer Ushuaia’ya erken varırsanız Tierra del Fuego milli parkında vakit geçirebilir, şehir merkezinde Arjantin şaraplarını veya barbekü lezzetlerini tadabilirsiniz.

2.Gün — Gemiye Biniş, Tarihi Beagle Kanalı
Bugün öğleden sonra önceden gemide ayrılan odalarımıza yerleşiyor ve tarihi Beagle Kanalı’na doğru hareket ediyoruz. Bu tarihi kanal Tierra del Fuego takım adalarınının arasında bulunmaktadır. Göreceğiniz ilk kara parçası dünyanın en güneyini oluşturan toprak olacaktır.

3.Gün — Cape Burnu and Drake Geçidi
Hava şartlarının uygun olması durumunda Cape Burnu’na gemimiz yanaşıyor ve demir atıyoruz. Unesco tarafından 2005 Haziran yılında Dünya Biyosfer Rezervi olarak ilan edilen Cape Horn Milli Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Bu burundan geçerken 800’den fazla batan gemide hayatını kaybeden denizciler anısına inşa edilmiş anıtı ziyaret edeceğiz.

4.Gün — Drake Geçidi’nden geçiş
İlk günlerinizde gemideki insanlarla tanışarak ve gemi mürettebatından brifingler alarak gemiye adapte oluyoruz. Bugün kendimizi dalgalı denize karşı hazırlıyoruz. Genelde sakin bir denize sahip olan buz geçidi bazı günler önceden tahmin etmesi imkansız hırçın bir karaktere bürünebiliyor.

5.-6.-7.-8.-9 Gün — Güney Shetland Adası ve Antarktika Adası
Antarktika’ya biraz alıştıktan sonra artık gerçek Antarktika maceramız başlıyor. Hava şartlarının uygun olması durumunda ilk duraklamamızı öğleden sonra saat 5 civarında Antarktika kıtasında gerçekleştiriyoruz. Bu bizim Antarktika kıtasındaki ilk başlangıç noktamız oluyor. Artık bu kıtanın neden uzun süre seyahat severler ve kaşifler tarafından merak edildiğini ve görme arzusu uyandırdığını daha iyi anlıyoruz. Antarktika her ziyaret edildiğinde değişiklik gösterebilen bir yapıya sahip olduğundan benzersiz farklı şeylere tanık oluyoruz.
Gemimiz demir attıktan sonra hergün özel Zodiac botlara binerek koyları, kanalları ve geçitleri inceleme fırsatı yakalıyoruz. Vahşi hayatın içerisinde penguen kolonilerini, Minke balinalarını, fok balıklarını, deniz aslanlarını ve Antarktika bölgesine özgü çok farklı canlıları inceliyoruz.
Antarktika kıtasının karlarla kaplı sıradağları ve yükseltileri, karşımıza 360° muazzam bir manzara çıkarıyor. Orne Limanı’nda tepelerde bulunan penguen kolonilerini inceleme fırsatı yakalıyoruz. Dileyen misafirlerimiz dağ yürüyüşüne çıkabilir veya burada doğanın huzur dolu atmosferinde çakıllı plajda dinlenebilir.
Antarktika’nın huzurlu sessizliğini bozan tek ses ise penguenlerin kendi aralarında yaptığı münakaşalar veya Neko Limanı’nda kopup düşen bir buzuldur. Dikkatli dinlerseniz ses yankısını duymanız mümkündür.
Dünyanın bu ilginç noktasında hergünüz Gezi Mürettebatı tarafından birbirinden farklı etkinliklerle, keşifler ve brifinglerle dolu bir şekilde yaşanıyor.

10.- 11.Gün — Drake Geçidi’nden Ushuaia’ya dönüş
Dönüş yolculuğumuzu Drake Geçidi’nden yaptığımız için dönüş yolunda eksik kalan fotoğraflarımız için muhteşem bir fırsat ortaya çıkıyor.Son olarak gezi mürettebatı rehberliğinde güverteye çıkıp deniz kuşlarını, balinaları izleyebilirsiniz veya Antarktika’nın temiz havasını son kez soluyabilirsiniz.

12.Gün —Ushuaia’dan ayrılış
Ushuaia’ya sabah saatlerinde varıyoruz ve dönüş uçumuz için havaalanına transfer.

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim